Doğu Karadeniz Batum Turu

Doğu Karadeniz Batum Turu 

Doğu Karadeniz Batum Turu 

Ankara Çıkışlı 2 Gece Konaklamalı 3 Gündüz

18 – 22 Temmuz 2019 – 549 TL
14 – 18 Ağustos 2019 – 599 TL (Bayram Özel)
5 – 9 Eylül 2019 – 499 TL

*Akçaabat *Uzungöl *Sümela *Manastırı *Panaroma *Atatürk Köşkü *Gümüş ve Bıçak Evi *BATUM (Gonio, Apsaros Kalesi, Batum Saat Kulesi, Ters Restaurant, Eski Banka Binası, Poseidon Heykeli, Avrupa Meydanı) *Ayder Yaylası *Fırtına Deresi *Zipline *Çay Fabrikası *Bez Fabrikası

Tur Araçlarıyla Gidiş Dönüş Ulaşım + Otellerde 2 Gece Konaklama + Otellerde 2 sabah kahvaltısı + Otellerde 2 akşam yemeği + Batum Turu + Bölgeye Özel Profesyonel Rehberlik ile Çevre Gezileri + Refakat + Araç içi ikramlar + Seyahat sigortası HEPSİ DAHİL 500 – 600 TL

2 Gece Konaklama 3 Gündüz Kişi  2 kişilik odada başı sadece 500 – 600 TL
4-11 Yaş Gezi Ücreti 500 – 600 TL
0-3 Yaş Ücretsiz (2 yetişkin yanında)

FİYATLAR ERKEN REZERVASYON FİYATIDIR ve KONTENJANLA SINIRLIDIR.

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

2 Gece 3 Gün Doğu Karadeniz Batum Turu Programı:

Yazılı ilk günler Araç biniş noktaları:
21.00 Kızılay Gama İş Merkezi Önü
21.20 Akköprü Emniyet Karşısı
21.30 Altınpark

1.Gün – TRABZON (Uzungöl,Sümela Manastırı Panaroma,Atatürk Köşkü,Gümüş ve Bıçak Evi)

Sabah Akçaabat’da yöresel serpme kahvaltımızdan sonra bölge rehberi eşliğinde İlk olarak Trabzon merkezde Atatürk Köşkünü geziyoruz , sonrasında Sümela Manastırında vereceğimiz 30 dakikalık serbest zamanda dileyen misafirlerimiz fotoğraf çekimi yapabilir ve bol oksijenli ortamda çay kahve içebilirler.  Burada vereceğimiz kısa serbet zaman sonrasında öğleden sonraya doğru Uzun Göl’e hareket ediyoruz. Uzun Göl’de alacağımız öğle yemeğinden sonra Akşam 17:00’a kadar misafirlerimize serbest zaman bırakılıyor. Dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir, bisiklete binebilir veya gölde deniz bisikletine binebilirler. 17:00’da toplandıktan sonra akşam konaklayacağımız otele geçiyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğimizin ardından yöresel müzik (tulum) eşliğinde eğleniyoruz.

2.Gün – GÜRCİTSAN BATUM (Gonio, Apsaros Kalesi, Batum Saat Kulesi, Ters Restaurant, Eski Banka Binası, Poseidon Heykeli, Avrupa Meydanı)

Otelimizden sabah kahvaltımızı aldıktan sonra 08:00’da Sarp Sınır Kapısı’na doğru yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğumuzun ardından sınır kapısına ulaşıyoruz. Misafirlerimiz yeni kimlikleri ile birlikte giriş yaptıktan sonra Gürcistan’da kullanacağımız transfer aracımıza yerleştikten sonra Batum Merkezine hareket ediyoruz. Transfer aracımızdan indikten sonra yaya olarak gezimizi sahilden başlayarak Gonio, Apsaros Kalesi, Batum Saat Kulesi, Ters Restaurant, Eski Banka Binası, Poseidon Heykeli, Avrupa Meydanı noktalarını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Batum Turumuzu tamamladıktan sonra 15.30’da tekrar sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz sınır kapısında alışveriş yapabilirler. Bu kısa alışveriş molasından hemen sonra konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizden ücretsiz bir şekilde alıyoruz. Akşam Tulum Eşliğinde Horon gösterisinde doyasıya eğleniyoruz.

3.Gün – RİZE (Ayder Yaylası,Fırtına Deresi,Zipline,Çay Fabrikası,Bez Fabrikası)

 Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Ayder Yaylası’na doğru yolculuğumuz başlıyor, yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Ayder Yaylasında serbest zamanımız oluyor. Sonrasında Zipline Yapacağımız Fırtına Deresine doğru yola çıkıyoruz. Öğle Yemeğimizden sonra Çay Fabrikasını ve Bez Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimizin alışveriş yapma imkanı oluyor. Sonrasında 17:00’da Rize’den Ankara istikametinde dönüş yoluna geçiyoruz. Yol durumuna bağlı olmakla beraber ertesi gün sabah ortalama 06:00 civarlarında Ankara’ya varmış oluyoruz.

Başka bir turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz

2 Gece 3 Gün Doğu Karadeniz Batum Turu Tarihleri:

18 – 22 Temmuz 2019 – 549 TL
14 – 18 Ağustos 2019 – 599 TL (Bayram Özel)
5 – 9 Eylül 2019 – 499 TL

– Yazılı ilk günlerin akşam 21:00’da Ankara’dan hareket
– Yazılı üçüncü gün akşam Rize’den Ankara’ya hareket
– Yazılı son günler yol durumuna bağlı olmakla beraber 06:00 Ankara’ya varış

2 Gece 3 Gün Doğu Karadeniz Batum Turu Fiyatları:

Tur Araçlarıyla Gidiş Dönüş Ulaşım + Otellerde 2 Gece Konaklama + Otellerde 2 sabah kahvaltısı + Otellerde 2 akşam yemeği + Batum Turu + Bölgeye Özel Profesyonel Rehberlik ile Çevre Gezileri + Refakat + Araç içi ikramlar + Seyahat sigortası HEPSİ DAHİL 500 – 600 TL

2 Gece Konaklama 3 Gündüz Kişi  2 kişilik odada başı sadece 500 – 600 TL
4-11 Yaş Gezi Ücreti 500- 600 TL
0-3 Yaş Ücretsiz (2 yetişkin yanında)

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

* Özel Tur araçlarıyla Ulaşım
* Otellerde 2 Gece Konaklama
* Otelde 2 sabah kahvaltısı
* Otelde 2 akşam yemeği
* Zilkale Palovit Şelalesi Turu
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Araç İçi İkramlar
* Acente Refakati
* Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

* İlk sabah kahvaltısı
* Öğle Yemekleri
* Batum Giriş + Transfer Araç Ücreti (40,00₺)
* Atatürk Köşkü Giriş Ücreti: (5-10,00₺)
* Zipline (10,00-15,00₺)
* Yemeklerde Alınan İçecekler
* Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
* Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
* Gün Boyu Yayla Programı 25,00₺ (Tarihi Taş Köprü, Şenyuva Köyü, Palovit Şelalesi, Zil Kale)
* Kişisel Harcamalar

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333 

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda 

Karadeniz Batum Turu ile ilgili bilmeniz gerekenler:

* Yetişkin ücretleri 2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı fiyatıdır.
* Odada tek kişi konaklaması durumunda 250,00 TL fiyat farkı alınır.
* 0-4 yaş çocuk 2 yetişkin yanında araçta koltuk verilmediği taktirde ücretsizdir. Koltuk talep edilmesi durumunda 300,00 TL olarak ücretlendirilir.
* 5-11 yaş çocuk ücretlendirmesi 2 yetişkin yanında geçerlidir. Tek yetişkin yanındaki 5-11 yaş çocukta 1.000 TL olarak ücretlendirilir.
* Kurban Bayramı Özel Turumuz da her bir kişi için +50,00 TL fiyat farkı alınmaktadır.

SÜMELA MANASTIRI HAKKINDA : 2019 yaz sezonunda restorasyon çalışmaları nedeni ile Sümela Manastırı kapalı olacağından Altındere Milli Parkında Sümela manastırı panoramik olarak görülüp serbest zaman verilecektir.

BİLGİLENDİRME
* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.
* Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor.
* Sınır kapısı geçişlerinde sistemlerin çalışmaması durumunda rehber imza çoğunluğu ile tur programında değişiklik yapabilir. Bu durumda Acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır.
* Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden Acentemiz sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)
* 18 yaş altı katılımcılarda çocuk 18 yaş üzeri yanında kim ile seyahat ediyor ise yanında bulunmayan ebevenyin noter onaylı muavakatname vermesi zorunludur. Aksi durumda 18 yaş altındaki çocuk sınır kapısında geçiş yapamaz.
* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
* Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
* Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

TAVSİYELER
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu kremi almak faydalı olacaktır.