Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Erkan Oğur Konseri

Ekim 11 @ 18:00

60TL

Erkan Oğur Anatolian Blues müziği en saf hali ile bizimle 11 Ekim Cuma 21:30’da Shelter’da paylaşacak. Sen de #müziğesığın

Biletleri Müjgan Bestekar, Müjgan 100. Yıl ve konser günü kapıdan temin edebilirsiniz.
Tam Bilet: 60 TL
Öğrenci Bilet: 45 TL

Keman, bağlama, flüt ve cümbüşü 4 yaşından bu yana çalan Erkan Oğur, ilkokulu bitirdiği sırada neredeyse her tür sazı çalabiliyordu. Jimi Hendrix’ten aldığı ilhamla gitara başlayan Oğur, 1976’da 22 yaşındayken perdesiz gitarı icat etti. Ankara Üniversitesi ve Münih Üniversitesi’nde sırasıyla aldığı Fizik ve Fizik Mühendisliği eğitiminin ardından İstanbul Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi bölümünden mezun oldu. Ud, e-bow, perdesiz gitar, klasik gitar, elektro gitar gibi enstrümanlara olan yetkinliğinin yanı sıra vokal yaptığı parçalarda da ön plana çıkan Erkan Oğur, 1982’den bu yana sayısız albüm yayınladı, birçok değerli ismin çalışmalarına katkıda bulundu. 1994 yılında yayınladığı “Fretless” albümüyle Avrupa’da yılın en yaratıcı albümü ödülü kazanan usta müzisyen, Yazı Tura filmi için bestelediği müziklerle de 2004’te Altın Portakal En İyi Müzik Ödülü’nün sahibi oldu.

1995 yılında İlkin Deniz ve Turgut Alp Bekoğlu ile birlikte “Telvin” isimli grubu kurdular. Telvin, renkler anlamına geliyor. Tasavvuf erbabı; halden hale geçmeye, karar haline doğru yürüyüşe “Telvin” diyor. On yıl boyunca sayısız perfomans veren grup 2006 yılında ilk albümlerini yayınladılar. Telvin üçlüsüne saksafonda Engin Recepoğulları, kavalda Sinan Cem Eroğlu, piyanoda Çağrı Sertel ve perküsyonda İzzet Kızıl’ın katılmasıyla oluşan yeni projenin adı ise “Anadolu Blues”. Bu projede Erkan Oğur’un ve arkadaşlarının iki büyük tutkusunun sentezine tanıklık ediyoruz: blues ve caz müziğin cevheri ile Anadolu’nun zengin tarihi ve geleneği.

Detaylar

Tarih:
Ekim 11
Saat:
18:00
Ücret:
60TL
Etkinlik Kategori:

Organizatör

ShelterStage
Telefon:
(0312) 418 11 88

Mekan

ShelterStage
Bestekar Sk. No:38
Ankara, Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
(0312) 418 11 88